Komunikaty

Bielsko-Biała po raz dziesiąty włączyło się w Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, który trwa od 16 do 22 września tego roku. Zwieńczeniem akcji jest Europejski Dzień bez Samochodu (22.09.2021 r.). W tym dniu zachęcamy pasażerów, aby pozostawili swoje auta w garażach i skorzystali z usług Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Bielsku-Białej Sp. z o.o. Szczególnie, że zgodnie z Zarządzeniem nr ON.0050.2154.2021.KM Prezydenta Miasta Bielska-Białej na wszystkich liniach komunikacyjnych, będzie można podróżować bez biletu za okazaniem dowodu rejestracyjnego samochodu osobowego, którego jest się właścicielem lub współwłaścicielem.

Zależy nam na tym, by w tym szczególnym dniu zachęcić mieszkańców do ekologicznego zachowania, które być może z czasem stanie się dobrym nawykiem. Tym, którzy na co dzień nie korzystają z transportu miejskiego, chcemy pokazać jak komfortowy jest to środek lokomocji, że szybko i sprawnie, nowoczesnym pojazdem, można dotrzeć do pracy czy na zakupy.

Przypominamy również, że w środę 22 września uruchomiona zostanie kolejna aplikacja mobilna do zakupu biletów komunikacji miejskiej oraz strefy płatnego parkowania – mPay. Dla Spółki będzie to również ważny dzień pod kątem historycznym, gdyż przedstawiciele Bielskiego Towarzystwa Tramwajowego (BTT) przekażą Prezesowi Zarządu MZK materiały oraz archiwum dokumentujące ponad 125-letnią historię komunikacji miejskiej w stolicy Podbeskidzia.