Komunikatyautobus

Wydział Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej informuje, że od 1 września 2021 r. (środa) wprowadzone zostają zmiany w funkcjonowaniu zatoki przystankowej 3 Maja Dworzec kier. Katowice, która zostanie podzielona na dwa odrębne stanowiska dedykowane obsłudze podróżnych.

Stanowisko nr 1 – zlokalizowane na końcu zatoki przystankowej (w sąsiedztwie wiat przystankowych) dedykowane obsłudze pasażerów komunikacji miejskiej – odjazdy autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Bielsku-Białej Sp. z o.o. oraz Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach Sp. z o.o.

Stanowisko nr 2 – zlokalizowane na początku zatoki przystankowej dedykowane obsłudze pasażerów komunikacji podmiejskiej (przystanek do wysiadania) – odjazdy autobusów Komunikacji Beskidzkiej S.A. oraz autobusów prywatnych przewoźników.

Ponadto w celu uspokojenia ruchu pasażerów przemieszczających się w obrębie przystanku wprowadzona zostaje zasada polegająca na jednoczesnej obsłudze przystanku przez maksymalnie dwa autobusy przegubowe lub trzy autobusy standardowej wielkości. W przypadku podjazdu na przystanek większej liczby autobusów zobowiązuje się kierujących do odczekania w obrębie zatoki przystankowej i podstawienie się na stanowisko obsługi pasażerów po udrożnieniu zatoki przez odjeżdżające autobusy

Źródło: http://komunikacja.um.bielsko.pl