AktualnościKomunikatystrefa buforowa

Kolejne środki ostrożności przeciwdziałające epidemii koronawirusa w autobusach MZK

Informujemy, że w związku z koniecznością przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się epidemii koronawirusa Miejski Zakład Komunikacyjny w Bielsku-Białej Sp. z o.o. podejmuje dodatkowe działania:

1) czasowo ogranicza sprzedaż biletów prowadzoną przez kierowców autobusowych – z tego powodu pasażerowie są proszeni o ich nabywanie:

2) czasowo ogranicza możliwość wsiadania pasażerów do autobusów pierwszymi drzwiami – należy korzystać z pozostałych wejść do pojazdu;

3) wydziela w pojazdach specjalną strefę oddzielającą: kabinę kierowcy, przednie drzwi pojazdu oraz pierwsze siedzenia od pozostałej przestrzeni pasażerskiej;

4) zaleca nieużywanie przycisków sygnalizujących zamiar wyjścia pasażera z autobusu, ponieważ kierowcy są zobowiązani do otwierania wszystkich drzwi pojazdu na przystankach, by go przewietrzać.

Przepraszamy pasażerów za powyższe utrudnienia, mające na celu ochronę zdrowia mieszkańców miasta Bielska-Białej oraz osób przyjezdnych, jak również kierowców Spółki, bez których zapewnienie sprawnego funkcjonowania komunikacji miejskiej byłoby niemożliwe.