System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej MZK już działa System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej MZK już działa

Miejski Zakład Komunikacyjny w Bielsku-Białej uruchomił System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej (SDIP) bielsko.kiedyprzyjedzie.pl, z pomocą którego można na bieżąco sprawdzać, za ile minut autobus obsługujący konkretną linię komunikacyjną odjedzie z wybranego przystanku.

SDIP jest dostępny za pośrednictwem:

1)    strony internetowej: bielsko.kiedyprzyjedzie.pl
W oknie wyszukiwania [Rys. 1, pole 1] należy wpisać nazwę żądanego przystanku i/lub jego numer, ewentualnie wybrać interesujący przystanek z mapy. Po kliknięciu opcji: „Pokaż odjazdy” [2] wyświetla się zakładka „Najbliższe odjazdy” [3], gdzie - obok ikony autobusu obsługującego daną linię komunikacyjną [4] - podawana jest informacja za ile minut nastąpi odjazd z wybranego przystanku, przy uwzględnieniu aktualnego natężenia ruchu drogowego. Podświetlenie wiersza na zielono [5] oznacza, że autobus danej linii właśnie odjeżdża z przystanku.
W zakładce „Rozkład jazdy” [Rys. 2, pole 1], można sprawdzić jego statyczną wersję, wybierając numer konkretnej linii komunikacyjnej [2] oraz datę - przy użyciu kalendarza [3].
Serwis bielsko.kiedyprzyjedzie.pl jest dostępny także w wersji mobilnej, dedykowanej na telefony komórkowe typu smartfon oraz tablety. Po wybraniu opcji: „Znajdź przystanek” [Rys. 3, pole 1] serwis przekierowuje do strony z oknem wyszukiwarki i listą przystanków obsługiwanych przez MZK w Bielsku-Białej. Po wprowadzeniu nazwy lub numeru przystanku ukazuje się tabela z prognozami odjazdów [2], uaktualniana automatycznie co 15 sekund. Na wybranych przystankach szybki dostęp do mobilnej wersji serwisu można uzyskać skanując kod QR umieszczony obok rozkładu jazdy.

2)    SMS
SMS należy wysłać na numer: 70711, wpisując treść: pl.kp.bielsko.<numer przystanku>. Przykładowo: pl.kp.bielsko.2 dla przystanku 3 Maja/Dworzec (2). Po chwili serwis wyśle zwrotnego SMS z informacją o odjazdach autobusów wszystkich linii, obsługujących wybrany przystanek. Koszt SMS wynosi 0,62 zł i jest stały, niezależnie od operatora. Numery przystanków są dostępne w serwisie bielsko.kiedyprzyjedzie.pl.

Ponadto na przystankach zlokalizowanych w granicach miasta Bielsko-Biała MZK planuje umieścić kod QR [Rys. 4], po zeskanowaniu którego pasażer zostanie automatycznie przeniesiony do serwisu bielsko.kiedyprzyjedzie.pl, gdzie szybko uzyska informację o najbliższych odjazdach autobusów z przystanku, na którym się aktualnie znajduje.
Komunikat zawierający więcej przydatnych informacji na temat serwisu bielsko.kiedyprzyjedzie.pl udostępniono TUTAJ.


Rys. 1

Rys. 2

Rys. 3

Rys. 4
« powrót


wykonanie : WizjaNet
formularz kontaktowy strona główna do góry kontakt kontakt z nami kontakt prezentacja