Dotacja unijna na zakup autobusów dla MZK w Bielsku-Białej Dotacja unijna na zakup autobusów dla MZK w Bielsku-Białej

Z satysfakcją informujemy, że 23 marca 2011 r. pomiędzy Zarządem Województwa Śląskiego i miastem Bielsko-Biała została zawarta umowa o dofinansowanie projektu pn. „Zakup nowoczesnych autobusów przyjaznych dla środowiska naturalnego, poprawiających jakość transportu publicznego w Bielsku-Białej", współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013

 (Działanie 7.2 Transport publiczny, 4 typ projektu pt.: Zakup i modernizacja taboru na potrzeby transportu publicznego). Beneficjentem projektu jest Miasto Bielsko-Biała, a podmiotem realizującym Miejski Zakład Komunikacyjny w Bielsku-Białej.
Całkowita wartość projektu wynosi: 21 350 000,00 PLN.
Koszty kwalifikowane ogółem: 17 500 000,00 PLN.
Dofinansowanie z EFRR: 14 875 000,00 PLN  (85% kosztów kwalifikowanych).
Przedmiotem projektu jest zakup 20 nowoczesnych niskopodłogowych autobusów (10 szt. o długości 12-metrów, tzw. krótkich oraz 10 autobusów o długości 18-metrów, tzw. długich), przyjaznych dla środowiska naturalnego (spełniających normy emisji spalin Euro 5) oraz przystosowanych dla osób niepełnosprawnych, starszych z małymi dziećmi.
Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.silesia-region.pl.

                       „Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby”.
« powrót


wykonanie : WizjaNet
formularz kontaktowy strona główna do góry kontakt kontakt z nami kontakt prezentacja